• EDAG SOULMATE

    gdy samochód staje się nagle lepszy niż smartfon

  • Materiał z którego wykonana jest zmiana

    EDAG Light Cocoon może stać się paradygmatem zmian dla przyszłości mobilności

LEKKIE KONSTRUKCJE

Można nie tylko lepiej, ale także lżej

Stałe zwiększanie udziału lekkich konstrukcji w budowie pojazdów jest jednym z najistotniejszych tematów w przemyśle motoryzacyjnym. Lekkie konstrukcje nie są efektem działań jednokierunkowych, lecz technologicznie wielopłaszczyznową, wielce interdyscyplinarną metodą rozwoju, na której znamy się w EDAG-u najlepiej i którą realizujemy w zoptymalizowanym łańcuchu procesowym w naszych projektach.

Spektrum wykorzystywanych przez nas lekkich technologii produkcyjnych sięga od systemów łączących optymalnie różne materiały, aż do efektywnych energetycznie i ekonomicznie lekkich konstrukcji: od sportów wyścigowych, poprzez segment Premium, rozwiązania specjalne dla mobilności elektrycznej, aż do klasycznej produkcji seryjnej.

Lekka budowa w rozwoju pojazdów ostro przyspiesza. Po raz pierwszy od dziesięcioleci udało się odwrócić spiralę zwiększającej się masy nowych samochodów. Obecną inspiracją lekkiej budowy są nie tylko przypadające na rok 2020 ambitne wytyczne w zakresie ciężaru pojazdów, ale także wprowadzenie na rynek całej palety zelektryfikowanych samochodów, w których udało się zmienić niekorzystny dotąd stosunek ich ciężaru do parametrów użytkowych.

W EDAG-u koncentrujemy się na wszystkich możliwych strategiach lekkiej budowy w motoryzacji, niezależnie od tych, które konkretnie rozwijają u siebie producenci i dostawcy:

  • Lekkie konstrukcje stalowe w oparciu o innowacyjne gatunki stali i inteligentne półwyroby;
  • Rozwiązania z metali lekkich w formie odlewów i/lub blach;
  • Kompozyty wzmacniane włóknami;
  • Metodologia rozplanowania i konstrukcji i technika szczelin nadwozia;
  • Strategie, koncepcje i prototypy dla nowych technologii;

Jesteśmy przekonani, że lekka konstrukcja w motoryzacji najbliższej przyszłości niejedno ma imię. Każdy materiał musi dać z siebie wszystko i mieć swoje specyficzne zalety dla konkretnego zastosowania. Naszą wiedzę udowadniamy każdego dnia od nowa w naszym Centrum Kompetencji lekkich konstrukcji, materiałów i technologii. Niezależnie, czy w produkcie masowym, premium, czy pojeździe użytkowym: zawsze, gdy oczekiwania jest lekkość konstrukcji, jesteśmy dla Was właściwym partnerem do rozmowy.