• EDAG SOULMATE

  gdy samochód staje sie nagle lepszy niz smartfon

 • Materiał z którego wykonana jest zmiana

  EDAG Light Cocoon moze stac sie paradygmatem zmian dla przyszlosci mobilnosci

 • Inżynieria jakości EDAG 4.0 – postęp z korzeniami w Saksonii

  Centrum rozwoju dla wspieranej semantycznie diagnostyki pojazdu przedstawia nowe impulsy dla świata motoryzacyjnego

KONCEPCJE STYLISTYCZNE

Koncepcje przyszłości i jeden kształt, który trafia w ducha czasu

Dział EDAG Design Concepts towarzyszy Wam przy strategicznym rozwoju produktu, od pomysłu do wykonania fizycznego modelu i wspiera dalszy proces konstrukcyjno-rozwojowy, aż do powstania produktu finalnego.

Nasi specjaliści z trzech zespołów: Studia Design-u, Kształtowania powierzchni i Budowy modeli dbają o to, by powstające, kluczowe koncepcje pojazdów i innych produktów zawierały silny pierwiastek innowacyjności i najnowszej wiedzy merytorycznej, tak ważnych w produktach przyszłości. Tworzymy dalekowzroczne, nieszablonowe i wyjątkowe rozwiązania, które wyróżniają ją się wysokim wyczuciem najnowszych trendów inżynierii materiałowej, techniki i technologii, jak również ich pozycji rynkowej i przyszłych potrzeb konsumenckich, oraz wymagań klientów.

Design

Zespół Studia Design-u sukces ma swój początek w stylizacji

"Design" znaczy w Zespole Design-Studia EDAG o wiele więcej, niż opracowanie estetycznej formy, ponieważ wyrób i jego marka są ze sobą wzajemnie nierozłączne i zależne. Efektem końcowym procesu design-u musi być wzmocnienie Waszej Marki. Naszym motywem przewodnim dla koncepcji wyrobu i jego kreatywnego ukształtowania są siła i filozofia Waszej Marki.

więcej

Poza strategicznym dla marki doradztwie, skorzystacie z długoletniego, międzynarodowego doświadczenia naszych stylistów. Łącznie z kompletnymi, ręcznymi i wspomaganymi komputerowo technikami prezentacji.

Nasze udane projekty designerskie w zakresie form zewnętrznych i wnętrz, realizowane dla lokalnych i międzynarodowych odbiorców utwierdzają nas w naszej filozofii design-u. Od roku 1999 udowadniamy jakość i innowacyjność naszej pracy poprzez prezentację własnych samochodów koncepcyjnych, które tradycyjnie debiutują corocznie na Salonie Samochodowym w Genewie. Liczne, międzynarodowe nagrody, takie jak "red dot award", "iF-DESIGN AWARD", czy "German Design Award" odzwierciedlają nasze twórcze kwalifikacje.

 mniej

Kształtowanie powierzchni

Zespół kształtowania powierzchni - perfekcyjne powierzchnie

Kształtowanie zewnętrznych powierzchni stawia dla Zespołu kształtującego powierzchnie ważne zadanie, scalające działania zespołu design-u i działów, opracowujących produkt w dalszym cyklu jego rozwoju. Pomagają w tym zadaniu pracujący w Studio inżynierowie, którzy dbają o równowagę  pomiędzy wizją designerską i jego techniczną wykonalnością. Następuje to przykładowo poprzez modele wirtualne, za pomocą których przedstawiamy po raz pierwszy Design w przestrzennej formie trójwymiarowej.

więcej

Dane stylistyczne i informacje otrzymane z działu konstrukcyjnego łączymy, tworząc w CAD model powierzchni zewnętrznej, lub wnętrza. Tym sposobem zapewniamy wykonalność modeli designerskich na każdym etapie rozwoju produktu. Ten proces zaczyna się przy powstawaniu pierwszych powierzchni koncepcyjnych, służących do ustalenia ostatecznego kształtu wyrobu i kończy na wygenerowaniu powierzchni zewnętrznych klasy A, reprezentujących produkt seryjny. W procesie tym zawarty jest złożony proces konwergencji.

Wspólnie z naszymi specjalistami z EDAG-Feysinn budujemy na tej podstawie fotorealistyczne obrazy i sceny wirtualnej rzeczywistości. W ten sposób powstają wirtualne modele designerskie i pojazdy wystawowe, które wspierają budowę realnych modeli produktu.

 mniej

Budowa modeli

EDAG Modele fizyczne - Z wizji powstają modele

W naszym centrum budowy modeli powstają, wykonane z największą precyzją, fizyczne modele przyszłych pojazdów i produktów. Nasi modelarze wyróżniają się w swojej pracy swoimi ponadprzeciętnymi  zdolnościami manualnymi, precyzją i perfekcyjnym wyczuciem powierzchni.

Prowadzona równolegle konstrukcja obiektów, realizowanych przez modelarzy z działu budowy modeli gwarantuje, że zapewnione są ich strukturalne podstawy konstrukcyjne.

więcej

Nasi specjaliści z działu elektryki/elektroniki dbają na początku procesu designu o to, aby elementy sterowania pojazdem, oświetlenie i komponenty elektroniczne realizowały prawidłowo swoje funkcje. Poprzez wykorzystanie najnowszych technologii, efektywne i dopasowane do harmonogramu projektu rozwiązania są dla nas oczywistością.

Zgodnie z Waszym życzeniem, wykonujemy następujące rodzaje modeli:

 • Modele z plasteliny modelarskiej;
 • Modele pełne i przezroczyste;
 • Modele skrzynkowe do weryfikacji packaging'u, kolorystyki i wykończenia wnętrza;
 • Modele przekrojowe zewnętrza/wnętrza/kombinowane;
 • Jeżdżące pojazdy wystawowe z różnymi funkcjami, np. oświetlenia, elektryki drzwi itp.;
 • Rzeźby i modele specjalne;
 • Części prototypowe i małoseryjne;
 • Modele do weryfikacji funkcji i tolerancji;
 • Pomiarowe modele kontrolne;
 • Modele kubingowe (przestrzenne modele poglądowe);
 • Oświetlenie i systemy świetlne;
 mniej