• EDAG SOULMATE

    gdy samochód staje się nagle lepszy niż smartfon

  • Materiał z którego wykonana jest zmiana

    EDAG Light Cocoon może stać się paradygmatem zmian dla przyszłości mobilności

FUNKCJE POJAZDU

Funkcjonalność jest  jednym z decydujących argumentów przy zakupie pojazdu. Czy to funkcja komfortu,  czy bezpieczeństwa – producenci samochodów muszą dla wymagających klientów nie tylko stale doskonalić funkcjonalności samochodów, ale także dbać, by  decydowały one dla nich o wyjątkowości posiadanego pojazdu. Na tle coraz większej komplikacji i wariantowości tych funkcji stanowi to nie lada wyzwanie. Ale dla nas jest to zadanie, na którym się świetnie znamy. W pracach rozwojowych nad funkcjami pojazdów przejmujemy całkowitą kontrolę nad ich wszelkimi atrybutami. Zaliczamy do nich aktywne, jak i pasywne bezpieczeństwo, dynamikę wzdłużną i poprzeczną, stabilność ruchu, NVH, aerodynamikę i aeroakustykę, oraz zagadnienia termiczne, ogrzewania, przewietrzania i klimatyzacji oraz chłodzenia silnika. Wszystko w jednym celu: usprawnienia funkcji pojazdu dla Was i Waszych klientów.

W tym kontekście, w zakresie rozwoju funkcji pojazdu, zapewniamy pełną integrację modułów utrzymania toru jazdy pojazdu, oraz komponentów ogrzewania i klimatyzacji: od integracji geometrycznej, poprzez nadzór nad dostawcami systemowymi, aż do ostatecznego skierowania do produkcji.

Bezpieczeństwo pojazdów


„Bezpieczeństwo integralne“ oznacza skoordynowane współdziałanie aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa pojazdu i przez to spełnienie odpowiednich wymagań dotyczących bezpieczeństwa, włącznie z ich certyfikacją. Dla nas oznacza to jeszcze więcej: nasi specjaliści w zakresie bezpieczeństwa pojazdów zostaną zaangażowani już w fazie koncepcji. I to jest dużą zaletą, ponieważ już na tym etapie rozwoju, zmiany w strukturze nadwozia i wyposażenia wnętrza mają wpływ na sposób deformacji pojazdu w przypadku zderzenia.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na naszą międzynarodową stronę internetową.


Chłodzenie/klimatyzacja


Od czasów skonstruowania pierwszych urządzeń klimatyzacyjnych na początku XX. wieku zmieniło się wiele. Z prymitywnego urządzenia kontrolującego wilgotność powietrza rozwinęły się inteligentne systemy klimatyzacyjne, które zdecydowanie pozytywnie wpływają na samopoczucie w pomieszczeniach zamkniętych.

Poza zwyczajnie odczuwalnym, dobrym samopoczuciem, klimatyzacja spełnia ponadto także inne zadania: dzięki zrównoważonej temperaturze pomieszczenia poprawiają się zdolności koncentracyjne kierowcy. Czy to przez eliminację zaparowania, odszronienie, czy redukcję wilgotności – nowoczesne systemy klimatyzacyjne odgrywają ogromną rolę w bezpiecznym prowadzeniu pojazdów.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na naszą międzynarodową stronę internetową.


Części do zabudowy i ich integracja w pojeździe


Optymalizujemy rodziny części do zabudowy: pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i systemy chroniące przed skutkami dachowania pojazdu od fazy koncepcyjnej do uruchomienia seryjnego w zakresie ich funkcji, kosztów i terminów na etapie modułu. Oczywiście także  integrujemy je w strukturach pojazdu. Czy to będzie kotwiczenie pasa bezpieczeństwa, jego przebieg w pojeździe, czy też kurtynowy worek powietrzny – jesteśmy ekspertami w integracji skomplikowanych części.


Akustyka, komfort zawieszenia i komfort jazdy


Dla zapewnienia odpowiednich wrażeń z podróży współczesnym samochodem, decydującą rolę odgrywają akustyka i komfort jazdy. Tylko w przypadku, gdy są one w znacznej mierze pozbawione uciążliwych dźwięków i oferują dobre tłumienie drgań i wysoki komfort podróżowania, mogą one pozostawić w pamięci Klienta pozytywne wrażenia.

Przykładamy dużą wagę do szczególnych wrażeń pozostających z jazdy i pracujemy nad zapewnieniem właściwego komfortu jazdy i odpowiedniej charakterystyki akustycznej nowoczesnych pojazdów. Naszym celem jest świadome kształtowanie odgłosów pojazdu, pozostających w zgodności z jego charakterem i całościową jego koncepcją. To cel zgodny ze szczególnymi wymaganiami Klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na naszą międzynarodową stronę internetową.


Aerodynamika


Zadaniem aerodynamiki jest zapewnienie pojazdom możliwie niskich oporów powietrza w trakcie jazdy. Ma to niesłychane znaczenie, ponieważ wśród ekspertów, optymalizacja aerodynamiczna zaliczana jest, obok optymalizacji masy i sprawności jednostki napędowej, jako efektywny środek obniżania zużycia paliwa. Niezbędna przy tym jest wiedza ekspercka, aby uwzględnić w analizie nie tylko wpływ na zachowanie pojazdu w ruchu, ale i przykładowo na zagadnienie ochrony pieszych. To ostatnie pozostaje częściowo w sprzeczności celów z coraz bardziej płaskimi i bardziej aerodynamicznymi  nadwoziami pojazdów.

Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na naszą międzynarodową stronę internetową.