• EDAG SOULMATE

    Gdy samochód staje się nagle lepszy niż smartfon

  • Z prędkością 350 KM/H w ścianę

    Albo: jak właściwie testuje się materiały CFK w Lamborghini?

EDAG POLSKA w skrócie

Historia

28 marca 1990 roku w Warszawie powstało biuro konstrukcyjne Rücker Polska Sp. z o. o., jako filia niemieckiego koncernu konstrukcyjno-badawczego Rücker GmbH z siedzibą w Wiesbaden. Specjalnością firmy stały się prace w branży środków transportu, w szczególności w zakresie projektowania, rozwoju i konstrukcji nadwozi pojazdów.

więcej

W latach  90-tych nastąpił prężny rozwój Firmy na rynku polskim, czego efektem było otwarcie w 1998 roku Oddziału w Poznaniu, a rok później powstanie Oddziału w Lublinie.

5 września 2014 roku, w wyniku fuzji EDAG GmbH & Co. KGaA oraz  Rücker GmbH i powstania koncernu EDAG Engineering GmbH, Rücker Polska Sp. z o. o. zmieniła swoją nazwę na EDAG Engineering Polska Sp. z o. o., stając się częścią korporacji EDAG Engineering GmbH, dysponującej ponad 8. tysiącami  pracowników w 19 krajach, jako jeden z największych, niezależnych partnerów konstrukcyjno-rozwojowych przemysłu motoryzacyjnego na świecie.

Coraz ambitniejsze projekty z zakresu konstrukcji nadwozi środków transportu realizowane są obecnie w siedzibie EDAG Engineering Polska Sp. z o.o. w Warszawie, przy ul. Zygmunta Słomińskiego 4, oraz Oddziałach w Poznaniu, w Lublinie i w Krakowie. Nasz Zespół liczy ponad 100 osób i systematycznie rośnie. 

Zarząd EDAG Engineering Polska Sp. z o. o. integruje potencjał inżynieryjny, specyfikę, oraz know-how koncernu EDAG Engineering GmbH w osobie Dyrektora Generalnego i Prezesa - Rainera Schöna, z energią, doświadczeniem technicznym i wiedzą biznesową Dyrektora ds. Technicznych i Wiceprezesa - Damiana Portki. 

Jan Gierej, założyciel i wieloletni prezes Rücker-Polska Sp. z o.o., jako Doradca Zarządu wspiera Go swoim doświadczeniem i znajomością realiów rynkowych branży. Sprawami administracyjnymi kieruje od lat Beata Borowczyk-Oleksińska, Prokurent i Dyrektor Finansowo – Personalny Spółki.

Najważniejsi dla naszej Firmy są wykwalifikowani, zmotywowani i zaangażowani Pracownicy, którzy zapewniają najwyższy poziom wykonywanych prac, zdobywając w ten sposób trwałe zaufanie Klientów. W pracy spędzamy dużą część naszego życia, dlatego wspólnie dbamy o to, aby każdy z nas przekraczał próg Firmy chętnie i z uśmiechem na twarzy.

 mniej

Zarząd

 

więcej

Rainer Schön

Dyrektor Generalny / Prezes


Damian Portka

Dyrektor ds. Technicznych / Wiceprezes

 mniej

Oddziały firmy

 

więcej

Klienci

Nasi klienci są naszą najlepszą reklamą.

więcej

Pojazdy osobowe:

Aston Martin, BMW, Daimler, McLaren, Porsche, Volkswagen, TRIGGO-Electro


Pojazdy użytkowe:

Daimler, MAN, Volkswagen, Volvo


Pojazdy szynowe:

PESA

 mniej